17.01.2011

Kalbinių technologijų ir lokalizavimo įmonė „Tilde IT“, įgyvendindama eksporto plėtros projektą, jau atrado klientų Čekijoje.

Šiuo metu „Tilde IT“ baigia įgyvendinti eksporto plėtros projektą „UAB „Tilde IT“ eksporto plėtros galimybės“, iš dalies finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo. Pagal jį „Tilde IT“ atliko Vokietijos ir Čekijos rinkų tyrimus ir, pasinaudodama jų rezultatais, parengė įmonės eksporto plėtros strategiją. Projekto metu taip pat buvo paruoštos ir panaudotos įvairios rinkodaros priemonės, sukurta nauja bendrovės interneto svetainė www.tilde.lt , pritaikant ją lankytojams iš užsienio.

Siekdama  padidinti eksportą, „Tilde IT“ savo paslaugas pristatė keliose tarptautinėse parodose: Berlyne vykusioje konferencijoje-parodoje „Localization World", JAV vykusioje TAUS konferencijoje-parodoje, taip pat Budapešte surengtame LISA forume-parodoje, globalizacijos ir lokalizacijos asociacijos „GALA“ konferencijoje „GALA 2010“ Prahoje. Tokio pobūdžio renginiai suburia specialistus ir vertimo bei lokalizacijos paslaugų užsakovus. Dalyviai bendrai aptaria ir diskutuoja apie naujausias technologijas ir pažangą lokalizacijos srityje.

Renginiuose dalyvavusi „Tilde IT“ Lokalizavimo departamento vadovė Renata Špukienė sako, jog įmonėms, siekiančioms plėtoti eksportą, dalyvavimas panašiuose renginiuose labai naudingas.

„Dalyvaudamos konferencijose ar parodose, verslo įmonės primena apie save kitiems rinkos dalyviams, užmezga ryšius su klientais ir kolegomis kitose šalyse, o tai laikui bėgant duoda labai konkrečių rezultatų. Manau, tai būtina daryti visiems, kurie galvoja apie eksporto skatinimą, tuo labiau, kad Lietuvos rinkoje kol kas vis dar nesijaučia atsigavimo“, – teigia R. Špukienė.

Per tarptautinius renginius „Tilde IT“ užmezgė nemažai naudingų ryšių. Praėjus pusmečiui po dalyvavimo konferencijoje, bendrovė gavo jau ne vieną lokalizavimo paslaugų užsakymą iš Čekijos.

„Esame subūrę komandą iš profesionalų, kurių paslaugas vertina ne tik Lietuvos, bet ir žinomos užsienio bendrovės, todėl ėmėmės eksporto plėtros ir tikimės, kad įgyvendintas projektas leis gerokai padidinti įmonės apyvartą“, – sako „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas.

„Tilde IT“ šiuo metu eksportuoja į Čekiją, Suomiją, Rusiją, Kanadą, Latviją, Estiją, D. Britaniją, Airiją, Daniją. Ateityje planuojama išsilaikyti dabartinėse užsienio rinkose, jose įsitvirtinti ir pradėti eksportuoti į naujas užsienio rinkas – kitas Europos Sąjungos šalis, Pietų ir Šiaurės Ameriką bei Aziją. Bendrovė eksportuoja lokalizavimo paslaugas – gaminių ir paslaugų pritaikymą konkrečios vietos kalbos ir kultūros terpei, priderinimą prie tokių šalies ypatumų kaip kalba, kultūra, teisės sistema ir kt.

Statistikos departamento duomenimis, per tris 2010 metų ketvirčius Lietuva eksportavo prekių už 38,06 mlrd. litų, importavo už 42,93 mlrd. litų. Eksporto balansas per devynis praėjusių metų mėnesius buvo neigiamas, jis viršijo 4 mlrd. Litų.

Daugiau informacijos:  
tel.             8 (5) 274 03 73                  8 (5) 274 03 73