10.02.2011

Praėjus kelioms savaitėms po LRT vykusių iškilmingų vaikų piešinių konkurso „Nupiešk gražiausią žodį“ nugalėtojų apdovanojimų, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato sienos pasipuošė geriausiais mažųjų dailininkų darbeliais.

Žodžiai – nugalėtojai „Obelis“, „Katė“, „Tėtė“ bei keliasdešimt kitų vaikams gražiausių gimtosios kalbos žodžių kelioms savaitėms „apsigyveno“ LRT fojė. Piešinių paroda džiaugiasi ne tik televizijos ir radijo darbuotojai, bet ir laidų svečiai. Ją gali pamatyti ir visi norintys, prieš tai paskambinę į LRT raštinę ir užsiregistravę bendrąja tvarka.

Konkurso „Nupiešk gražiausią žodį“ tikslas buvo paskatinti mažuosius Lietuvos piliečius labiau mylėti gimtąją kalbą. Anot konkurso sumanytojo, kalbinių technologijų plėtojimu užsiimančios įmonės „Tilde IT“ direktoriaus Vaclovo Pranskūno, organizuoti šį konkursą jiems buvo didžiulė garbė ir atsakomybė. „Labai svarbu, kad vaikai augtų mylėdami savo kalbą, jai būtų skiriamas deramas dėmesys. Manau, kad bendromis visų šio konkurso partnerių jėgomis padarėme didelį darbą – padėjome pamatus jaunosios kartos patriotiškumui. Visi piešinukai, kurių sulaukėme, buvo išties gražūs, originalūs, nupiešti kūrybiškai, tad verti apdovanojimų. Deja, kad ir kaip norėtume, nei apdovanoti, nei išeksponuoti visų 13 tūkstančių darbelių tikrai negalėjome.“, - pasakojo V.Pranskūnas.

Informacinio konkurso rėmėjo, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus nuomone, šis konkursas padėjo moksleiviams lietuviškuose žodžiuose atrasti naujų spalvų, vaikai atkreipė dėmesį į gimtosios kalbos grožį, jos turtingumą. LRT kolektyvas džiaugiasi prisidėjęs prie tokios gražios iniciatyvos.

Daugiau informacijos:
Vaclovas Pranskūnas | „Tilde IT“ direktorius, konkurso „Nupiešk gražiausią žodį“ iniciatorius | tel. 274 03 74 | e. p. vaclovas@tilde.lt