18.01.2011

Pirmą kartą Lietuvoje vykusiam vaikų piešinių konkursui „Nupiešk gražiausią žodį“ atsiųstas piešinių skaičius viršijo organizatorių lūkesčius. Vaikai daugiau nei 1,5 tūkstančio žodžių įamžino 13 431 piešinyje. Darbų sulaukta ir iš užsienio valstybių - gražiausius žodžius konkursui piešė emigrantų vaikai iš įvairių Europos šalių, net iš Lotynų Amerikos.

Anot konkurso sumanytojo, kalbinių technologijų plėtojimu užsiimančios bendrovės „Tilde IT“ direktoriaus Vaclovo Pranskūno, komisijai teko gerokai paplušėti, vertinant darbus, nes visi piešiniai yra labai originalūs, verti apdovanojimų. „Vaikai pademonstravo visą savo išmonę, rinkdamiesi piešimo techniką bei žodžius, kurie jiems gražiausi. Sulaukėme tiek tradicinių žodžių, tokių kaip „mama“, „šeima“, „sesuo“, „ačiū“, „Lietuva“, „draugystė“, tiek netikėtų – tokių, kaip „varveklis“, „parasparnis“, „monstras“, „ekskavatorius“, „vartai“ ir panašiai. Negalėjome net įsivaizduoti, kokius žodžius pieš vaikai, tad itin džiugina tai, kad jie buvo tokie kūrybingi. Šis konkursas - puikus įrodymas, jog vaikų fantazija yra kur kas lakesnė nei suaugusiųjų“.

Konkurso „Nupiešk gražiausią žodį“ tikslas yra paskatinti meilę lietuviškam žodžiui, atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos grožį, aktyvinti pradinių klasių ir dailės mokytojų darbą bei ugdyti jaunuolių patriotiškumą. Anot organizatorių, piešinių antplūdis įrodo, jog šis tikslas pasiektas ir su kaupu.

Visus piešinius galima peržiūrėti konkurso interneto svetainėje www.lituanika.lt/piesiniukonkursas. Konkurso „Nupiešk gražiausią žodį“ nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti jau šį penktadienį, sausio 21 d. LRT klube. Geriausiems mažiesiems dailininkams atiteks kompiuteris, fotoaparatas ir mobilusis telefonas. Be minėtų prizų vaikams taip pat bus įteikta programinė įranga „Tildės Biuras 2009 Namams“, leidyklos „Šviesa“ įsteigtos knygos.

Daugiau informacijos:
Vaclovas Pranskūnas | „Tilde IT“ direktorius | tel. 274 03 74 | e. p. vaclovas@tilde.lt