07.01.2011

Pirmą kartą vykstančiam vaikų piešinių konkursui „Nupiešk gražiausią žodį“ atsiųsta 13 431 piešinys, kuriuose įamžinti 1636 lietuviški žodžiai. Dažniausiai piešiami žodžiai buvo „mama“, „Lietuva“, „meilė“, „ačiū“, „šeima“, „draugystė“. Populiariausias žodis „mama“ buvo nupieštas 997 kartus. Tačiau vaikai piešė ir mažai tikėtinus žodžius. Pavyzdžiui, varveklis, parasparnis, vanduo, monstras, policija, Simsonai, ekskavatorius ir kitus.
Visus piešinius galima peržiūrėti konkurso interneto svetainėje www.lituanika.lt/piesiniukonkursas/. Geriausių piešinių autoriai bus paskelbti ir apdovanoti kompiuteriu, fotoaparatu ir mobiliuoju telefonu. Be minėtų prizų mažieji dailininkai namo taip pat išsiveš programinę įrangą „Tildės Biuras 2009 Namams“, leidyklos „Šviesa“ įsteigtus prizus. Gražiausių piešinių autoriai bus apdovanoti sausio 21 d. specialiame apdovanojimų renginyje, kuris vyks LRT klube.
Konkurso iniciatorius, kalbinių technologijų plėtojimų užsiimančios bendrovės „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas sako norintis skatinti vaikų domėjimąsi lietuvių kalba, atrasti joje naujų spalvų.
„Kalba yra kertinis kiekvienos tautos akmuo, todėl labai svarbu, kad vaikai augtų mylėdami savo kalbą, jai būtų skiriamas deramas dėmesys. Malonu, kad tiek daug vaikų nupiešė jiems gražiausią žodį ir atsiuntė mums. Gautų piešinių skaičius kelis kartus viršijo mūsų lūkesčius. Esame itin dėkingi ir pedagogams, kurie sužinoję apie konkursą, ragino savo mokinius per dailės pamokas piešti gražiausius žodžius ir siuntė jų piešinius konkursui. Itin džiugina ir tai, kad konkurse aktyviai dalyvavo ir lietuvių emigrantų vaikai. Sulaukėme piešinių ne tik iš Europos, bet ir Lotynų Amerikos“, – pasakojo konkurso sumanytojas, „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas.
Aktyviausiai konkurse dalyvavo vilniečiai. Jie atsiuntė 1666 piešinius. Antrieji pagal aktyvumą buvo kauniečiai, tretieji – klaipėdiečiai. Jie nupiešė atitinkamai 772 ir 541 piešinį.
Vaikų piešinių konkursą „Nupiešk gražiausią žodį“ inicijavo bendrovė „Tilde IT“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvių kalbos institutu.

 Daugiau informacijos:
Vaclovas Pranskūnas | piešinių konkurso „Nupiešk gražiausią žodį“ iniciatorius, „Tilde IT“ direktorius | tel. 274 03 74 | e. p. vaclovas@tilde.lt