21.01.2011

Šį penktadienį, sausio 21 d., LRT iškilmingai buvo apdovanoti pirmą kartą Lietuvoje vykusio vaikų piešinių konkurso „Nupiešk gražiausią žodį“ nugalėtojai. Pasak konkurso organizatorių, vaikai pademonstravo visą savo išmonę, rinkdamiesi piešimo techniką bei žodžius, kurie jiems gražiausi. Iš viso konkursui buvo atsiųstas net 13 431 piešinys, darbuose įamžinta daugiau nei 1,5 tūkstančio žodžių.

Geriausiu piešiniu buvo išrinktas dešimtmečio Einiaus Bubino iš Šernupio kaimo, Kupiškio rajono, darbas „Obelis“. Berniukas laimėjo kompiuterį. Antrosios vietos nugalėtojui septynmečiui radviliškiečiui Mantui Neimantui už piešinį „Katė“ atiteko fotoaparatas. Trečiosios vietos nugalėtojas taip pat septynmetis Algirdas Juodkojis iš Paežerių kaimo, Vilkaviškio rajono, už piešinį „Tėtė“ namo parsivežė mobilųjį telefoną. Be minėtų prizų vaikams taip pat buvo įteikta programinė įranga „Tildės Biuras 2009 Namams“, leidyklos „Šviesa“ įsteigtos knygos. Paskatinamuosius prizus laimėjo dar 19 vaikų. Apdovanojimų šventę vedė Lietuvos radijo laidos vedėja Bernadeta Lukošiūtė, vaikams geriau pažįstama, kaip teta Beta. Iš visos Lietuvos į Vilnių, į LRT, suvažiavusius vaikus linksmino vaikų grupė UPS, 2010-aisiais nacionalinėje vaikų „Eurovizijoje“ iškovojusi garbingą II vietą, bei paršelis „Limpa“.

Konkurso „Nupiešk gražiausią žodį“ tikslas yra paskatinti mažuosius Lietuvos piliečius labiau mylėti gimtąją kalbą. „Esame maža tauta, tačiau turime viena seniausių pasaulyje kalbų. Ją būtina saugoti ir puoselėti. Ir būtina tai daryti nuo mažų dienų. Šis konkursas padėjo moksleiviams lietuviškuose žodžiuose atrasti naujų spalvų“, - apie vaikų piešinių konkurso tikslus pasakojo Dainius Numgaudis, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris.

Kalbinių technologijų plėtojimu užsiimančios įmonės „Tilde IT“ direktoriaus Vaclovo Pranskūno teigimu, būti šio konkurso sumanytojais jiems – didžiulė garbė ir, žinoma, atsakomybė. „Kiekvienos tautos kalba yra jos kultūros kūrimo priemonė, tautos savimonės, tautos vertybių – būdo, papročių, mąstymo išraiška. Todėl labai svarbu, kad vaikai augtų mylėdami savo kalbą, jai būtų skiriamas deramas dėmesys. Manau, kad bendromis visų šio konkurso partnerių jėgomis padarėme didelį darbą – padėjome pamatus jaunosios kartos patriotiškumui. Esame nepaprastai dėkingi mokytojams, kurie ragino savo auklėtinius dalyvauti konkurse. Pedagogų dėka, vaikai atkreipė dėmesį į lietuvių kalbos grožį, jos turtingumą. Tikiu, jog kai kurie vaikai, rinkdamiesi jiems gražiausią žodį, „atrado“ ar net išmoko naujų lietuvių kalbos žodžių“, - tvirtino V.Pranskūnas.

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus nuomone, gražiausio žodžio piešinių konkursas yra puiki galimybė suprantamomis priemonėmis vaikams parodyti, kokia turtinga ir graži yra lietuvių kalba. „Visuomet palaikome tokias iniciatyvas, todėl dar rudenį pasiūlėme gražiausią žodį nupiešti ir mūsų darbuotojų vaikams. Mažųjų susidomėjimas buvo didžiulis“, – pasakojo A. Siaurusevičius.

Konkurso „Nupiešk gražiausią žodį“ organizatorių – „Tildės IT“, Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvių kalbos instituto – teigimu, atsiųstų piešinių skaičius viršijo visus lūkesčius. Panašu, jog konkurso tikslas pasiektas ir su kaupu.

Daugiau informacijos:

Vaclovas Pranskūnas | „Tilde IT“ direktorius, konkurso „Nupiešk gražiausią žodį“ iniciatorius | tel. 274 03 74 | e. p. vaclovas@tilde.lt