Dirbtinis intelektas užtikrina lietuvių kalbos ateitį

Dirbtinis intelektas šiandien jau veikia ir lietuvių kalba. Jis gali būti pritaikomas ne tik sudėtingų techninių operacijų atlikimui, bet ir kasdienybėje. UAB „Tilde informacinės technologijos“ sukūrė programėlę, pasinaudojusi viešai prieinamais Vilniaus universiteto (VU) projekto „Lietuvių šneka valdomos paslaugos – LIEPA“ rezultatais – lietuvių natūralios šnekos garsynu ir teksto sintezatoriumi.


Kalba, kurios nėra technologijose, ateities neturi

Lietuviškus garso ir video įrašus nuo šiol tekstu pavers dirbtinis intelektas

Nuo šiol lietuviškus garso ir video įrašus padės stebėti bei žodžius atpažinti robotai. Dirbtinio intelekto technologija ne tik keliskart paspartins TV ir radijo įrašų monitoringą, bet ir galės pagreitinti žurnalistų, teismo ar posėdžių stenografų bei skambučių centrų darbus. Naujovišką sprendimą rinkos tyrimų bendrovė „Kantar TNS“ sukūrė kartu su kalbos technologijų bendrove „Tilde IT“.
 

Didžiausia metinė Europos mašininio vertimo konferencija EAMT 2016 šiemet vyks Rygoje

Nuo gegužės 30 d. iki birželio 1 d. Rygoje rinksis geriausi Europos kalbinių technologijų specialistai ir tyrėjai, taip pat valstybinio ir verslo sektoriaus atstovai, kurie konferencijoje EAMT 2016 dalysis naujausia informacija apie technologinę mašininio vertimo plėtrą. Konferenciją rengia Tilde kartu su Latvijos universiteto Kompiuterijos fakultetu.

Pages